A tým konečně zakusil pocit vítězství

A tým si včera konečně napravil reputaci, zvýšil si sebevědomí a zakusil sladký pocit vítězství. Nekompromisní výsledek 8:1 mluví za vše!

Ačkoliv v Chrlicích mají kurtů více než u nás, hrálo se pouze na třech, protože na zbytku probíhala nějaká akce a kurty byly zarezervované. Jako první již klasicky nastoupili dva kluci a jedna holka. Zbytek týmu se uvelebil ve stínu a bedlivě sledoval průběh prvních tří zápasů. Kapitán týmu se pak asi dvakrát vydal i na zadní kurt, aby se ujistil, že i já, stejně jako kluci, vedu a doklepu zápas do vítězného konce.

Jako první dohrála jednička Tom Neuer, který i přes večerní radovánky a oslavy maturity dokázal dotáhnout zápas do vítězného konce. Avšak je pravdou, že soupeř mu spoustu bodů daroval velkým množstvím nevynucených chyb. Tom vyhrál 6:0 6:3.

Jako druhá jsem po dvou hodinách na přímém slunci dohrála já s poměrně těsným výsledkem 7:6 6:4. Oba dva sety byly pro hráčky velmi fyzicky i psychicky náročné. Nakonec jsem ale za stavu 5:4 ve druhém setu dokázala sebrat ještě veškeré zbylé síly a nemyslet na to, že jsem vedla 5:1 a že jsem zápas mohla už dávno ukončit. Dala jsem do tohoto velmi důležitého gemu vše, protože vidina toho, že bych musela hrát ještě jeden set, mě děsila a hnala k lepšímu výkonu. A vyplatilo se!

Dvojka týmu Radim Barták měl nejsilnějšího soupeře a dle jeho slov si konečně pořádně zahrál 😀 Ve třech setech nakonec v divácky velmi atraktivním zápase porazil za povzbuzování zbytkem týmu Bučíka 6:2 2:6 6:2 a třetí bod byl na světě!

Alice Zadubanová nestrávila na kurtu ani hodinu a soupeřku z něj doslova vypráskala. Výsledek 6:1 6:1 mluví za vše.

Kapitán týmu Radim Kolář věděl, že může získat rozhodující pátý bod a zajistit tak týmu vítězství. A to také udělal. Jeho soupeř mu ale podobně jako soupeř Tomáše spoustu míčů daroval. Nakonec mu vlastně daroval i celý zápas, který po prvním setu kvůli zdravotním problémům skrečoval.

Nejvíce vyhrocený byl nepřekvapivě zápas Hynka Šrenka, specialisty na třísetové zápasy 😀 I pro něj bylo po minulých neúspěšných zápasech nesmírně důležité tento vyhrát. První set s Čonkou prohrál 3:6 a bylo tedy jasné, že pokud chce vyhrát, musí jít do tří setů. To se mu nakonec po několika slovních potyčkách se soupeřem podařilo a po snad nejdelším zápase ze všech vyhrál 3:6 6:3 6:3.

Dívky nastupovaly na čtyřhru zcela klidné. Mohla za to jak jistota vítězství celého týmu, tak i důvěra ve vlastní schopnosti. Asi po hodině uštědřily chrlickým hráčkám prohru 6:1 6:3 a radovaly se tak z první společně vyhrané čtyřhry.

Z vyhrané čtyřhry se také radovali bombarďáci Tom a Rudy. Musím podotknout, že jsem tento zápas viděla celý a opravdu se bylo na co koukat.

Poslední zápas se dohrál až po odjezdu zbytku týmu. Kolář se Šrenkem v něm podlehli dvojici Bučík, Čonka 3:6 4:6 a ušetřili tak Chrlice přísné prohry 0:9.

Výhra 8:1 nás moc těší a zvedla celému týmu náladu. Příští víkend je volno a 9. června čeká áčko výlet do Bystřice pod Hostýnem.