Posily z béčka v Hradišti ukázaly sílu mokerského tenisu!

V sobotu 10. 6. 2017 se družstvo TK Mokrá-Horákov v sestavě Barták, Šrenk, Sova, Laichmann, Neveselá, Bednářová vydalo na kurty klubu TENIS SLOVÁCKO v Uherském Hradišti.

Plánovaný začátek utkání byl v 9:00, ale po vydatném dešti se začínalo až v 11:00. Hrálo se pouze na třech kurtech. Jako první nastoupila jednička týmu Radim Barták, Hynek Šrenk a Nicole Neveselá.

Radim Barták se ten den cítil velice dobře a po suveréním výkonu zvítězil 6:1 6:3.

Hynek Šrenk nastoupil proti mladému dorostenci. Ten ho v prvním setu přehrál hladce 6:0. Poté Šrenk zjistil, co na hráče platí, a po setech 0:6 6:2 6:3 připsal na konto Mokré druhý bod.

Nicole Neveselá nastoupila proti mladé soupeřce, na kterou si moc nevěřila. Opak byl ale pravdou a zvítězila i bez backhandu 6:4 6:0.

Těžký úkol čekal na naši trojku Davida Sovu, který měl na druhé straně sítě krajského přeborníka starších žáků. Sova měl problémy na returnu a zápas nezvládl dotáhnout do vítězného konce. Prohrál 1:6 2:6.

Naše druhá holka Marie Bednářová musela bohužel zápas dvouhry a čtyřhry skrečovat kvůli bolestem v rameni.

Třešničkou na dortu byl zápas Libora Laichmanna, který sehrál neskutečné tří a půl hodinové utkání s kapitánem družstva. Tento zápas přinesl spoustu zajímavých momentů, strastí i radostí, psychických kolabsů a spoustu dalšího. Za zmínku stojí okamžik, když měl Laichmann mečbol za stavu 5:3 ve druhém setu. Zahlásil aut, soupeř mu šel podat ruku, ale Laichmann se šel podívat, jestli byl skutečně aut. Otisk bohužel nenašel a výměna se opakovala. Tuto výměnu prohrál a následně prohrál celý set. Ve třetím setu se událo další drama, kdy měl Laichmann2:5 a my doufali v zázrak. Ten přišel a Lachtan, jak mu my u nás v Mokré říkáme, zvítězil 6:0 6:7 7:5.

Kdo umí počítat, tak zjistil, že nám stále chybí jeden bod, který musíme získat při cestě za vítězstvím. Kapitán dlouho rozhodoval, s kým nastoupí do čtyřhry. Nakonec zvolil Davida Sovu, s kterým nakonec zvítězili 6:3 6:3. Druhá čtyřhra probíhala spíše v klidnějším duchu a po setech 4:6 4:6 jsme se mohli konečně vypravit domů.

Jako kapitán týmu děkuji všem, kteří si našli v tento termín čas a nastoupili. A určitě děkuje i své sestře za menší korekturu! 😀 Snad se nám bude dařit i po zbytek sezóny.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *