Tým TK Mokrá-Horákov vrátil Bučovicím prohru

V roce 2015 náš tým dospělých s Bučovicemi ve IV. třídě prohrál 2:7. Po dvou letech tentokrát v sestavě Barták, Sova, Ryšánek, Kolář, Neveselá, Bartáková vybojovalo áčko na kurtech v Bučovicích vítězství 8:1.

Jako první nastoupili jednička Radim Barták, dvojka Lukáš Sova a jednička Nicole Neveselá.

Radim Barták s přehledem vybojoval první set bez ztráty jediného gemu, v druhém setu povolil soupeři tři gemy. Suverénní výkon zajistil jedničce týmu výhru 6:0 6:3.

Lukáš Sova v prvním setu ztratil pouze jediný gem. Ve druhém se natrápil o něco víc, ale nakonec dokázal dovézt zápas do vítězného konce (6:1 6:4) a připsal tak mokerskému týmu další bod.

Nicole Neveselá v prvním setu soupeřku rozdrtila lehce 6:1, ačkoliv dlouhé a vyrovnané výměny tak jednoznačný výsledek nenaznačovaly. Ve druhém setu Neveselá trochu zaváhala. Nakonec ale zápas nenechala dojít do třetího setu a její výhra 6:1 6:4 znamenala třetí bod pro Mokrou.

Bartáková nastoupila na kurt proti soupeřce, se kterou se utkala i před dvěma lety. Tehdy s ní prohrála 5:7 6:7 a měla tak možnost jí prohru oplatit. To se jí ale nepovedlo. V prvním setu dokázala sice nepříznivý stav 0:4 dotáhnout na 4:4, koncovku setu ale nezvládla a prohrála 5:7. Druhý set už byl jednoznačnější. Bartáková prohrála 5:7 1:6. Bod pro Bučovice.

Radim Kolář měl původně hrát za béčko. Nakonec se ale na popud kapitána vydal do Bučovic s áčkem, kterému ve dvouhře vybojoval další bod. První set získal Kolář v poměru 6:4. V tom druhém byl nekompromisní a nepovolil soupeři jediný gem (6:4 6:0).

Aleš Ryšánek se postaral o nějvětší drama. Mokrá vedla 4:1 a chyběl jí jediný bod k tomu, aby vyhrála. První set Ryšánek prohrál 2:6, druhý ve stejném poměru vyhrál. Rozhodoval poměrně vyhrocený třetí set, který byl hodně psychicky i fyzicky náročný pro oba hráče. Lépe však jeho koncovku zvládl za podpory zbytku týmu Ryšánek (2:6 6:2 6:4) a díky tomu bylo už po dvouhrách rozhodnuto o vítězi.

Barták se Sovou jsou již známá dvojka. Tito dva bombarďáci si připsali na účet další společnou výhru – 6:1 6:3. Ryšánek s Kolářem se trápili o něco víc. O vítězi prvního setu rozhodoval až tie-break, který naštěstí dokázali získat. Druhý set už si pohlídali lépe, ztratili pouhé dva gemy a mohli se tak radovat z výhry 7:6 6:2. I dámská čtyřhra měla šťastný konec a ačkoliv některé výměny připomínaly spíše exhibici a o momenty, které prostě nevymyslíte, nebyla nouze, premiéra Bartákové s Neveselou vyšla a svoji první společnou čtyřhu vyhrály 6:2 6:4.

Příští víkend je pauza. Ten další se áčko utká na domácích kurtech s týmem TCV Strání B.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *