Tenis v roce 2016

To, co se nám ještě v polovině roku 2016 zdálo nemožné, se koncem roku stalo skutečností. Díky nezměrnému úsilí ze strany vedení obce, stavebního úřadu, Honzovi Řezáčovi, Míši Deferové a mnoha dalším lidem se podařilo postavit a zkolaudovat nové šatny pro tenis a volejbal. Nahradily staré, technicky nevyhovující unimobuňky, pocházející z roku 1984, které původně byly postaven pro okresní spartakiádu, při jejichž nákladné demontá- ži sehrála velkou roli přítomnost nebezpečného azbestu.

Tenisté se tak už nemusí stydět pozvat do svých šaten hostující týmy a mohou si dovolit pořádat turnaje i vyšších kategorií. Vždyť místních turnajů se mimo jiné zúčastnil i vítěz Wimbledonu (ve smíšené čtyřhře) Leoš Friedl a další přední hráči českého žebříčku.

V loňském roce se podařilo družstvu dospělých postoupit do krajského přeboru III. Už v minulosti se nám to párkrát podařilo, vždy však jen nakrátko. Výkonnost hráčů této soutěže je zpravidla o poznání výše. Jsem rád, že se poslední dobou vrací do klubu hráči, kteří zde s tenisem začínali a v mládežnických kategoriích slavili úspěchy: Radim Barták (Juda Brno, 9. místo mistrovství ČR žáků), Zdeněk Ševčík ml. (TK Šlapanice) a Aleš Ryšánek ml. (ŽLTC Brno), kteří mají zkušenosti z ligového dorostu. Proto je tu velký předpoklad, stát se trvalým účastníkem této soutěže a pokusit se nakouknout i o něco výš.

Abychom neusnuli na vavřínech, začátkem sezóny (duben) uspořádáme nábor pro děti od 5–8 let, kde se budou moci mladí nadšenci seznámit blíže s tímto krásným sportem. Zda u něho vydrží, záleží zpravidla na snaze vlastní a ochotě rodičů je v tom podporovat. Při této příležitosti patří poděkování Alešovi Ryšánkovi ml., kterému se podařilo do našeho oddílu přivést Nikolu Fraňkovou, která letos posílí, jak náš tým jako hráčka, ale i trenérka našich dětí. O dalších trenérských posilách stále jednáme. Bližší informace o náboru mladých nadějí budou včas zveřejněny ve zpravodaji, škole, stránkách klubu tenis-mokra-horakov.cz.

Radim Kolář, předseda oddílu tenisu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *