Úspěšné první utkání letošní sezóny

Jako minulý rok i letos zahajoval A tým dospělých novou sezónu utkáním s týmem Chrlic. Tentokrát se zápasy odehrály na naší domácí půdě, kde „áčko“ dokázalo v sestavě Barták, Sova, Ryšánek, Pazdera, Neveselá, Bartáková zvítězit 6:3 a připsat si tak do tabulky první dva body.

Kapitán a jednička družstva Radim Barták nastoupil proti obávanému Mandelíkovi. V prvním setu si Barták zvykal na hru soupeře, který mu nepovolil ani jeden gem. V druhém setu už hrál lépe, ale na Mandelíka jeho výkon nestačil a nakonec prohrál 0:6 3:6. Oproti tomu Lukáš Sova se na vedlejším kurtu postaral o výhru 6:4 6:1 a zajistil domácímu týmu první bod.

Ze začátku to vypadalo, že zápas domácí jedničky Nicole Neveselé bude jednoznačná záležitost ve prospěch soupeřky. Nakonec holky odehrály moc pěkný třísetový zápas, který ale bohužel pro Neveselou neskončil vítězně (3:6 6:2 0:6).

Domácí tak zatím prohrávali 1:2.

Bartáková svůj zápas zbytečně neprotahovala a po necelé hodině na kurtu připsala nekompromisní výhrou 6:0 6:0 mému týmu druhý bod.

Nová posila domácích Aleš Ryšánek sice vyhrál první set 7:5, další dva sety už ale získat nedokázal a s velkými bolestmi zad soupeři podlehl 7:5 2:6 3:6. Dalším novým hráčem týmu je Jiří Pazdera, který soupeři povolil pouze 4 gemy a svoji premiéru tak zvládl na jedničku (6:2 6:2).

Stav po dvouhrách byl 3:3 a tak bylo jasné, že o vítězi rozhodnou čtyřhry. Ty nakonec všechny dopadly ve prospěch domácích. Barták se Sovou se po nečekaném zvratu radovali z výhry ve třech setech 2:6 6:1 7:6 (8), Ryšánek s Pazderou to zvládli ve dvou 7:5 6:2, Neveselá s Bartákovou čtyřhru nehrály a tak si na první společný zápas ještě týden počkají.

Počasí nebylo úplně shovívavé a bez deště se začátek sezóny bohužel neobešel, ale i to k tenisu prostě patří.  Příští týden hraje áčko v sestavě Barták, Sova, Ryšánek, Šrenk, Neveselá, Bartáková v Bučovicích. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *